Projekt TO SAM JA! posjetio našu školu

Preventivni rad jedan je od najvažnijih aktivnosti škole. Područja preventivnog rada svake godine se šire kako bi se aktivno utjecalo na što veći broj rizičnih čimbenika s kojima se učenici danas susreću.  Kako bi ta područja cjelovito bila obuhvaćena, svake godine razvijamo i nova partnerstva sa različitim udrugama i organizacijama te na taj način podižemo kvalitetu i efikasnost preventivnog djelovanja.

Ove školske godine, upravo s tim ciljem, Osnovna škola Brod Moravice ugostila je projekt TO SAM JA!, koji se održava pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture i medija Republike Hrvatske, u organizaciji Kreativne mreže iz Zagreba. Autorica projekta je Ana Đokić, književnica, a koordinatorice projekta su Ana Ćurković, knjižničarka (Korčula, Pelješac) i Natalija Mitrić, književnica (Gorski Kotar).  Projekt je namijenjen učenicima osnovnih škola. Primarno  je osmišljen za djecu s teškoćama, no u radionicama mogu sudjelovati svi učenici. Projekt izvode umjetnici koji imaju iskustva u radu s djecom s poteškoćama u učenju (Ana Đokić, književnica, Nikolina Manojlović Vračar, multimedijalna umjetnica i art terapeut, Svetlana Patafta, dramski pedagog i Mamadou Abdoulaye Seydi, glazbenik).

Tijekom 7. i 8. ožujka održane su radionice za učenike od 1. do 4. u kojima se kroz suradnički oblik rada stvaraju  nova prijateljstva, učenici se bolje međusobno upoznaju te uče sebe i druge prihvatljivim načinima ponašanja, toleranciji, uvažavanju i poštovanju različitosti.  Kreativan pristup itekako je dopro do naših učenika. Osmijesi s lica nisu se skidali tijekom svih aktivnosti, a aktivno sudjelovanje svih učenika, pa čak i onih povučenijih i sramežljivijih, najbolja je povratna informacija kvalitete ovoga projekta  i provoditelja.

priredila: Tania Mulc

objavio: Erik Šneler   datum: 25. 3. 2024.