Kodovi sigurnosti na vodi

U sklopu programa Službe spašavanja života na vodi Hrvatskog Crvenog križa, započele su aktivnosti za učenike osnovnih škola Gorskog kotara. U sklopu navedenog, provedena je radionica Kodovi sigurnosti na vodi  ili  Tko se boji vode još za učenike IV. razreda u 8 goranskih škola pa tako i za učenike OŠ Brod Moravice (5.2.2020.).

Organizator je Gradsko društvo Crvenog križa Delnice u suradnji s Društvom Crvenog križa Primorsko – goranske županije. Pokrovitelj je Hrvatski Crveni križ – Služba spašavanja. Voditelj radionica je Ivan Uravić, član i koordinator Spasilačke službe Crvenog križa Primorsko – goranske županije. Radionice su povezane s ponašanjem u slatkim vodama kojima obiluje Gorski kotar, a građani i djeca često tijekom ljeta odlaze na kupališta (Fužinarsko i Lokvarsko jezero te rijeka Kupa). Učenici su bili aktivni u radu i postavljala su zanimljiva pitanja.

Učenici su  putem video projekcije upoznati s opasnostima tijekom kupanja, odnosno o tome kako se trebaju ponašati na vodi, primjerice da ne plivaju najmanje jedan sat nakon obroka, da ne ulaze vrući u vodu, da ne skaču u vodu nepoznate dubine, da nikad ne plivaju sami, da plivaju u blizini spasilaca i tako su stekli osnovna znanja o Službi spašavanja i poslovima spasilaca; kako ga prepoznati na plaži te s kojom opremom raspolaže. Dio opreme učenici su mogli vidjeti i isprobati njihovo korištenje tijekom radionice.

Ciljevi održane radionice u potpunosti su realizirani: usvajanje kodeksa za siguran odmor,

podizanje svijesti o opasnostima i rizicima u i na vodi, podizanje razine osviještenosti o očuvanju okoliša uz i u vodi te unapređenje rada s djecom s teškoćama u razvoju.

objavio: Mihaela Jauk   datum: 2. 3. 2020.

« Travanj 2024 »